fbpx

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız diş ve çene cerrahisi uzman doktoru Klinik AFM

Diş hekimliğinin en önemli ana bilim dallarından birini oluşturan ağız, diş ve çene cerrahisi; ağızdaki yumuşak ve sert dokuları ilgilendiren problemlerin tanı ve tedavisini kapsar. Yanak, dil, dudak, kas, tükürük bezi, diş ve çene kemikleri ile ilgili pek çok rahatsızlık ağız, diş ve çene cerrahisinin alanına girer.

Söz konusu bölgelerdeki fonksiyonel ya da estetik bozukluklar ağız, diş ve çene cerrahisi biriminin kontrolü altında tedavi edilir. Bu tedaviler mevcut problemin türüne ve boyutlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ağız, diş ve çene cerrahisi, dudak, dil, yanak gibi yumuşak dokularda görülen hasarları tedavi ederek insanların daha sağlıklı bir ağza kavuşmasına yardımcı olur. Yüz ya da çenede çeşitli sebeplere bağlı olarak meydana gelen deformasyonları gidererek kişiyi, hem fonksiyonel hem de estetik açıdan sağlıklı ve güzel bir yüz ile çene yapısına ulaştırır.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle kişinin ağız, diş ve/veya çene bölgesindeki mevcut problem, uzman bir diş hekimi tarafından incelenir. Gerekli görüntüleme ve muayene işlemlerinin ardından profesyonel tanı konur. Ardından ağız, diş ve çene cerrahı tarafından ihtiyaç duyulan tedavi planlaması yapılır. Tedavi, var olan problemin türüne ve boyutlarına göre belirlenir. Ancak cerrahi operasyonlar büyük oranda lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilir.

İmplant, gömülü diş çekimi ile diş kökünde ya da çene kemiği içinde ortaya çıkan kistlerin alınması, ağız, diş ve çene cerrahisinde yaygın olarak uygulanan tedaviler arasında yer almaktadır.

Bahçelievler çene cerrahisi uzmanı, Diş ve çene cerrahisi Bahçelievler

İmplant; tek ya da çoklu diş eksikliklerini gidermek amacıyla uygulanan ve kemik içine yapay diş kökü ekme işlemi olarak tanımlanabilen ömürlük bir tedavi yöntemidir.

Yaygın olarak 20’lik dişlerin sebep olduğu gömülü diş problemi de yine ağız, diş ve çene cerrahları tarafından ve çoğunlukla lokal anestezi altında çekim işlemi uygulanarak çözülmektedir.

Kemik içinde ortaya çıkan kistik yapılar da, çene kemiği ya da dişler üzerinde kalıcı hasarlara sebep olmadan, yine ağız, diş ve çene cerrahisi ana bilim dalı hekimlerinin kontrolü altında cerrahi müdahaleyle alınmaktadır.

Söz konusu operasyonlar ve diğer bazı cerrahi işlemler, kişilerin daha sağlıklı bir ağız, diş ve çene yapısına kavuşmasını ve bu sağlıklı yapının ömür boyu korunmasını hedeflemektedir.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hakkında Merak Edilenler

Ağız, diş ve çene cerrahisi alanına giren başlıca tedaviler hangileridir?

İmplant diş uygulaması. Gömülü diş çekimi. Diş köklerinde ya da çene kemiği içinde meydana gelen apse, kist ve tümörlerin alınması. Çene kırığı tedavisi. Dudak ve damak yarık tedavisi. Çene eklemi tedavisi. Yumuşak doku ve dişetinde görülebilen prekanseröz yapıların tedavisi. Yüz-çene anomali tedavisi.

Ağız, diş ve çene ile ilgili cerrahi işlemler ağrılı mıdır?

Söz konusu işlemler, rahatsızlığın türüne ve boyutuna göre lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla kişi, işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı duymaz.

Gömülü 20 yaş dişleri nasıl çekilir?

Gömülü dişlerin üzerinde bulunan yumuşak ve sert doku sırasıyla kaldırılır. Gömülü diş çıkarıldıktan sonra ise söz konusu dokular dikilerek birleştirilir. Tüm bu işlemler anestezi altında gerçekleştirildiği için hasta, operasyon esnasında acı hissetmez.

Çenede bulunan kistlerin alınması şart mıdır? Alınmadığı taktirde herhangi bir zarar verir mi?

Kistik yapılar hiç vakit kaybedilmeden tedavi edilmelidir. Aksi halde bu yapılar, ciddi fonksiyonel ve/veya estetik bozukluklara sebep olabilir.

İmplant nedir?

Günümüzde diş eksikliklerinin tedavisinde yaygın olarak başvurulan ömürlük tedavi yöntemlerinden biridir. Temel olarak çene kemiği içine, biyouyumlu malzemeler kullanılarak hazırlanan yapay diş kökünün yerleştirilmesi işlemini kapsar. Gerekli bakım işlemleri ihmal edilmediğinde implant diş, ömürlük bir uygulamadır.

Dudak ve damak yarıkları nasıl ve ne zaman tedavi edilebilir?

Dudak yarıkları için tedavinin bebek 10 haftalıkken gerçekleştirilmesi önerilir. Damak yarığı için ise sorunun cevabı yarığın, yumuşak damak bölgesinde mi yoksa sert damak bölgesinde mi ortaya çıktığına göre değişiklik gösterebilir. Sorunlu kısım yumuşak damaktaysa bir buçuk yaşından önce, sorunlu bölge sert damak üzerindeyse bir buçuk ila iki yaş arasında tedavi gerçekleştirilebilir.

Ağız, diş ve çene cerrahisinin oldukça geniş bir tedavi alanı vardır. Diş eksiklikleri, çiğneme problemleri, yutma sıkıntıları, diş deformasyonları, çene kırıkları, gömülü dişler, konuşma zorlukları, horlama ve sesli soluma sorunları ve daha pek çok rahatsızlık, bu kapsamda geliştirilen güncel ve etkili uygulamalar sayesinde tedavi edilebilmektedir.  

Ağız, diş ve çeneyle ilgili ortaya çıkan hasar ve deformasyonların büyük bir kısmı ağız, diş ve çene cerrahisi anabilim dalının alanına girmektedir.

Bahçelievler Çene Cerrahisi

Ağız ve diş sağlığınıza dair her türlü problemi, daha ciddi ve telafisi zor rahatsızlıklara yol açmadan çözüme kavuşturmalısınız. Eğer mevcut problem, ağız, diş ve çene cerrahisinin alanına giriyorsa bu alanda uzman ve tecrübeli bir diş hekimine ulaşarak destek almalısınız. Ağız, diş ve çene cerrahisine dair sorunlar ihmal edildiği taktirde kalıcı diş hasarlarına, ağız ve çene yapısıyla ilgili çözülmesi güç rahatsızlıklara dönüşebilir.

Gerek ağız, diş ve çene cerrahi tedavisine gerekse diğer tedavilere ihtiyaç duyan her türlü ağız ve diş sağlığı probleminiz için güvenilir bir diş kliniğine başvurun. Profesyonel ve mesleğinde ehil diş hekimlerinin çalıştığı bir klinik aracılığıyla tüm problemlerinizden kola ve hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkün hale gelir.

Bahçelievler çene cerrahisi alanında sağlık desteği sağlayan nitelikli ve başarılı bir diş kliniğine ev sahipliği yapmaktadır. Klinik AFM, gerek her biri kendi alanında ve genel diş hekimliği tedavilerinde uzman ve tecrübeli diş hekimleri, gerekse hasta ilişkilerini ve hasta konforunu önemseyen tedavi yaklaşımıyla bu konuda güvenebileceğiniz önemli klinikler arasında yer almaktadır. Eğer diş eksikliği, çene eklemi tedavisi ihtiyacı,  gömülü diş çekimi, diş kökünde ya da çene kemiği içinde kistik yapıların orta çıkması gibi problemlerle karşı karşıya kalırsanız kendinizi gönül rahatlığıyla Klinik AFM’ye emanet edebilirsiniz. Çene cerrahisi uzmanı Bahçelievler şeklinde yapacağınız aramaların sizi ulaştırabileceği en doğru adres Klinik AFM’dir.

Klinik AFM, modern diş hekimliği uygulamaları ve her yaşa uygun tedavi alternatifleriyle sizi kalıcı olarak ağız ve diş sağlığınıza kavuşturur. Klinik AFM çatısı altında bir araya gelen empati yeteneği kuvvetli hekimler sayesinde konforlu ve hızlı tedavileri hayata geçirebilirsiniz. Böylece kısa süre içinde sağlıklı ve kusursuz görünüme sahip ağız, diş ve çeneye kavuşabilirsiniz.

Daha sağlıklı, etkileyici ve uzun ömürlü gülüşlere sahip olmak için Klinik AFM’ye gelin. Ağız, diş ve çene cerrahisi başta olmak üzere her türlü ağız ve diş sağlığı probleminize etkili ve kalıcı çözümler bulun. Rahatsızlıklarınızı ertelemeyin. Kolay, hızlı ve etkili tedaviler aracılığıyla daha mutlu ve sağlıklı bir geleceğe merhaba deyin.