fbpx

Diş Beyazlatma - Bleaching

diş beyazlatma tedavisi bahçelievler, bahçelievler diş beyazlatma tedavisi

Günümüzde ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda yaygın olarak ortaya çıkan şikayetler arasında diş sararması vardır. Farklı iç ve dış sebeplere bağlı olarak dişlerin yüzeyinde biriken birtakım maddeler zamanla renklenmeye, yani dişin orijinal beyazlığını kaybetmesine yol açmaktadır. Bu şekilde dişler beyazlıklarıyla birlikte parlaklığını da yitirerek mat bir görünüme bürünmektedir.

Diş beyazlatma, yani bleaching tedavileri ile dişlerin kaybettiği beyazlığını geri kazanması sağlanabilir. Teknolojik gelişmelerle birlikte ilerleyen modern diş hekimliği uygulamaları sayesinde bugün birbirinden farklı ve birbirinden etkili diş beyazlatma tedavileri mevcuttur. Alternatif bleaching uygulamaları günümüzde estetik diş hekimliğinin en önemli aşamalarından bir tanesini oluşturmaktadır.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Güncel diş hekimliği uygulamaları arasında pek çok farklı bleaching tedavisi yer alır. Söz konusu tedaviler arasında hangisinin kullanılacağı ise eldeki vakanın durumuna göre, uzman diş hekimi tarafından, hastanın talep ve beklentileri de göz önünde bulundurularak belirlenir.

Lazerle diş beyazlatma, bugün yaygın olarak kullanılan bleaching yöntemleri arasındadır. Lazer ışınları kullanılarak problemli diş ya da dişlerin beyazlığını geri kazanması sağlanır. Diş yüzeyindeki rengini kaybetmiş ya da lekeli bölgelere özel ışınlar verilir. Söz konusu ışının hangi miktarda ve ne kadar süre boyunca verileceğine karar verecek olan kişi uzman diş hekimidir. Işın verme işlemi tamamlandıktan sonra dişler temizlenir ve bu şekilde daha beyaz dişler elde edilir.

klinik afm diş beyazlatma tedavisi bahçelievler, bahçelievler diş beyazlatma tedavisi

Diş beyazlatma uygulamaları temel olarak ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki ana kategoride toplanır. Ofis tipi beyazlatma işlemi klinikte, uzman diş hekimi yönetiminde uygulanır. İşlem, beyazlatma için özel ve yoğun bir madde kullanılarak gerçekleştirilir.

Ev tipi beyazlatma işleminde ise kullanılan beyazlatıcı maddenin yoğunluğu genellikle daha düşük olur. Tedaviye karar verecek ve bu konuda hastayı yönlendirecek olan kişi yine uzman diş hekimidir. Ancak bu kez uygulama evde, hastanın kendisi tarafından gerçekleştirilir. Bunun için hastaya özel olarak hazırlanan bir plak, içine sürülen beyazlatıcı maddeyle birlikte her gün belirli bir süre boyunca dişlere takılır. Uzman diş hekimi, tedavinin gidişatına göre hastanın bu işleme ne kadar daha devam edeceğini planlar.

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Diş beyazlatma tedavisi kimlere uygulanır?

Genetik yatkınlık ve yapısal sebeplere, farklı kalıcı ya da geçici hastalıklara, ilerleyen yaşa bağlı olarak dişleri rengini kaybeden ya da lekelenen kişilere diş beyazlatma tedavisi uygulanabilir. Ayrıca dişlerinin estetik görünümünden memnun olmayan ve daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişilere de uzman diş hekiminin kontrolü altında diş beyazlatma tedavisi uygulanabilir.

Diş beyazlatma tedavisinin faydaları nelerdir?

Dişlerinin görünümünden rahatsızlık duyan kişiler herhangi bir ağrı ya da sızı yaşamadan hızlı ve kolay uygulamalar sayesinde daha beyaz dişlere kavuşabilir. Bu şekilde estetik kaygı yaşamadan, özgüvenlerini yükselterek iş, aile ve sosyal hayatlarını sürdürebilirler. Sararmış ya da lekeli dişlerin sebep olduğu psikolojik sıkıntıları hayatlarından bertaraf ederler. Çoğu kalıcı olan bu tedaviler sayesinde uzun yıllar boyunca beyaz ve estetik görünümlü dişlere sahip olabilirler.

Diş beyazlatma yöntemlerinden hangisi en iyisidir?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Dişlerinizdeki renk kaybının ya da lekelenmenin boyutuna ve türüne göre farklı beyazlatma yöntemlerinden biri kullanılabilir. Dişleriniz için en etkili ve kalıcı beyazlatma yönteminin hangisi olduğunu size söyleyecek olan kişi uzman diş hekiminizdir.

Diş beyazlatma tedavisi ne kadar sürer?

Bu sorunun cevabı da yine dişlerinizdeki mevcut sararmanın ya da lekelenmenin türüne ve yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Bazı renk kaybı vakalarında tek seansta hedeflenen beyazlığa ulaşılırken diğer bazı vakalar için birden fazla seansa ve farklı beyazlatma yöntemlerine başvurma ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir.

Diş beyazlatma işlemi kalıcı mıdır? Bir kere beyazlatma işlemi gören dişler tekrar sararır mı?

Diş beyazlatma uygulamasının ömrünün ne kadar olacağını etkileyen farklı unsurlar vardır. Dişlerin sararma ve lekelenmeye olan yapısal eğilimi bu unsurların başında gelir. Ancak kişinin yaşam biçimi, yeme içme alışkanlıkları, sigara kullanıp kullanmaması da yine dişlerin beyazlığını doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alır. Ve tabi kişinin ağız ve diş bakımına ne oranda dikkat ettiği de diş beyazlığında belirleyicidir. Yetersiz ve düzensiz diş bakımı, yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı gibi durumların varlığında hangisi olursa olsun diş beyazlatma uygulamasının uzun ömürlü olması beklenemez.

Tekrar sararan dişler için mutlaka uzman hekim kontrolünde olmak üzere tekrar beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilir.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Bugün diş hekimliğinde kullanılan beyazlatma uygulamaları dişlerde herhangi bir hassasiyete sebep olmaz. Ancak işlem gören dişleri işlemi takip eden bir iki hafta boyunca normal zamandan biraz daha fazla korumak gerekir. Söz konusu bir iki haftalık süre boyunca yeme içme alışkanlıklarına dikkat edilmeli, mümkünse sigara kullanılmamalıdır. Dişler üzerinde lekelenmeye ya da sararmaya sebep olabilecek aktivitelerden olabildiğince uzak durulmalıdır. Sonraki dönemde ise mutlaka düzenli ve özenli ağız ve diş bakımı yapılmalı, hiçbir sorun olmasa bile hekim kontrolleri ihmal edilmemelidir.

Dişlerin beyazlığının korunması kişinin hem diş sağlığı hem de psikolojisi açısından son derece önemlidir. Sararmış ve lekeli dişler sadece sağlığı tehdit etmez, aynı zamanda kişinin sosyal, mesleki ve ailevi yaşamı üzerinde de doğrudan ve ciddi olumsuz etkilere sebep olabilir.

Dişlerindeki renk kaybına ya da lekelenmelere bağlı olarak estetik kaygı yaşayan kişilerin günlük hayatlarında konuşma ve gülme gibi eylemlerden uzak durdukları gözlenmektedir. Sararmış dişlere bağlı olarak dış görünüşünün kusurlu olduğunu düşünen bu kişiler zamanla özgüvenlerini kaybedebilirler. Buna bağlı olarak da hem iş yaşamında hem de sosyal hayatlarındaki performanslarında düşüş gözlenebilir. Dolayısıyla sararmış ve/veya lekeli dişler, tedavi edilmediği ve kişi kendini bu dişlerle yaşamaya mahkum ettiği taktirde zamanla kronik bir mutsuzluk ortaya çıkabilir.

Bahçelievler Diş Beyazlatma

Modern tıp ve ileri teknoloji sayesinde diş hekimliğinde bugün birbirinden etkili diş beyazlatma yöntemleri uygulanmaktadır. Hastada herhangi bir ağrıya ya da acıya sebep olmayan bu yöntemlerin pek çoğu kısa sürede ve kişinin günlük hayatını sekteye uğratmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Özetle kişi, basit, hızlı ve etkili diş beyazlatma tedavisi sayesinde çok daha estetik görünüme sahip dişlere ve bununla birlikte iş, aile ve sosyal hayatında kaybettiği özgüvene yeniden sahip olabilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey alanında uzman ve deneyimli diş hekimlerinden destek almaktır.

Diş beyazlatma tedavisi Bahçelievler bölgesinde alternatif klinikler aracılığıyla sağlanan bir sağlık hizmetidir. Söz konusu klinikler arasında en başarılı ve profesyonel olanına ulaşmak ise biraz araştırma gerektirebilir. Klinik AFM, uzun yıllara dayanan tecrübesi, alanında uzman hekimleri ve diş hekimliğinde bireysel ve empati odaklı tedavi yaklaşımıyla öne çıkan ve fark yaratan bir klinik olma niteliği taşımaktadır.

Her türlü ağız ve diş sağlığı probleminiz için olduğu kadar diş beyazlatma ihtiyaçlarınız için de Klinik AFM hekimleriyle iletişime geçebilirsiniz. Uzman hekimler tarafından yapılan ayrıntılı muayeneler neticesinde size en uygun bleaching tedavisi belirlenerek kısa sürede hayata geçirilir. Böylece siz hızlı ve konforlu bir tedavi sürecinin sonunda bembeyaz ve sağlıkla parlayan dişlere sahip olursunuz.

Bahçelievler diş beyazlatma işlemi için yaptığınız aramalara Klinik AFM ile son verin. Her türlü diş hekimliği tedavisi için Klinik AFM hekimlerine danışın. Ağız ve diş sağlığınızı güvenle emanet edin. Hep hayal ettiğiniz ve size aradığınız özgüveni verecek olan sağlıklı ve bembeyaz dişlere geç olmadan kavuşun.