fbpx

İmplant Tedavisi

Bahçelievler implant Tedavisi , uzman implant hekimleri

Farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan diş eksikliği problemleri için modern tıbbın geliştirdiği kalıcı çözümlerin başında implant tedavisi gelir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan diş hekimliği uygulamaları arasında yer alan implant sayesinde genetik faktörlere, travmatik durumlara ya da dişeti hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkabilen diş eksiklikleri kalıcı olarak giderilebilmektedir.

İmplant tedavisi genel manada; biyouyumlu malzemelerle hazırlanan yapay köklerin kemik içine yerleştirilmesi işlemi olarak tanımlanabilir.

Başarılı bir implant tedavisi ile kişi çok uzun yıllar boyunca, hatta ömür boyu hem fonksiyonel hem de estetik açıdan sağlıklı dişlere sahip olabilmektedir.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle diş eksikliği yaşayan kişi uzman bir diş hekimi tarafından detaylı olarak muayene edilir. Eğer diş hekimi, mevcut tek, kısmi ya da tam diş eksikliği sorununa çözüm olarak implant tedavisi düşünüyorsa ve tüm ayrıntılarıyla anlatılan tedavi süreci hasta tarafından kabul ediliyorsa tedaviye başlamak için gerekli olan ölçümler yapılır. Diş kökleri, röntgen aracılığıyla ayrıntılı biçimde görülerek analiz edilir.

Arkasından kemik ölçümleri yapılır. Tüm bu ayrıntılı tarama işlemlerinin ardından her şey yolunda görünüyorsa tedaviye başlanır. Aksi halde, eğer uzman hekim tarafından kemiklerin zayıf olduğuna kanaat getirildiyse bir ön tedavi olarak kemik güçlendirme yapılır. Ancak söz konusu tedaviyle birlikte kemikler arzu edilen düzeyde güçlendikten sonra implant işlemine geçilebilir.

uzman implant diş hekimi, diş hekimliğinde uzman kadro, diş implantı işlemleri

İmplant tedavisi, küçük çaplı bir cerrahi operasyonla gerçekleştirilir. İmplantoloji branşında uzman ve deneyimli diş hekimi hazırlanan yapay diş kökünü kemik içine yerleştirir.

Operasyon esnasında lokal anestezi uygulanır, dolayısıyla hasta herhangi bir ağrı-sızı hissetmez. Kemik içine yerleştirilen implantın kemikle kaynaması için belirli bir süre beklenir.

Bu süre uzman hekimin kararına göre 2 ila 4 ay arasında değişebilir. Süre bitiminde implant beklendiği gibi kaynamışsa ve herhangi başka bir sorun yoksa ikinci aşamaya, yani protetik uygulama aşamasına geçilebilir.

Yapay diş kökü üzerine protez takıldıktan sonra uygulama tamamlanır ve kişi ömürlük dişlerine kavuşur.

İmplant Hakkında Merak Edilenler

İmplant tedavisi ne kadar sürer?

Eğer kemik güçlendirme tedavisi yapılmayacaksa o zaman kemik içine yerleştirilen yapay kökün kemikle kaynaması için ihtiyaç duyulan 2 ila 4 aylık süre tedavinin tamamlanması için yeterli olacaktır. Eğer kemik güçlendirme işin içine girerse bu süre biraz daha uzayabilir.

İmplantın tutmaması ne demektir?

Bu ifade, başarısız olan implant tedavileri için kullanılır. Kemik içine yerleştirilen yapay diş kökleri belirlenen süre geçmesine rağmen kemikle istenildiği gibi kaynamaz. Bu durumda kemikleri güçlendirmek ve implantı taşıyabilecek hale getirebilmek için ek tedavilere ihtiyaç duyulabilir.

İmplant dişler özel bakım gerektirir mi?

Düzenli fırçalama ve diş ipi kullanımı implant bakımı için önemlidir. İmplant dişlerin çevresinde hijyen daimi olarak sağlanmalıdır. Hijyen eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan tartar ya da diş eti çekilmesi gibi durumlar uzun vadede  implant kaybına kadar varan can sıkıcı sonuçlar doğurabilir.

İmplant dişin ömrü ne kadardır?

Kemik gelişimini tamamlamış kişilere uygulanan başarılı implant tedavileri ile kişi yeni dişlerini ömür boyu fonksiyon kaybı yaşamadan kullanabilmektedir. Tabi bu sürede kişinin ağız ve diş bakımına dikkat etmesi ve olası bir sorunun önceden tespit edilebilmesi bakımından düzenli kontrollerini ihmal etmemesi gerekmektedir.

İmplant tedavisi hangi yaş aralığındaki hastalara uygulanabilir?

İmplant için alt yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Ancak herhangi bir üst sınır yoktur. Alt sınırın 18 olarak belirlenmesinin sebebi hastanın kemik gelişimini tamamlamasının gerekliğidir. Kemik gelişimi devam eden bir kişiye implant tedavisi uygulandığında bu tedavinin başarısız ve kısa ömürlü olma ihtimali yüksektir. Kemikleri implantı taşıyabilecek kadar güçlü ve gelişimini tamamlamış herkese implant uygulanabilir.

Telafi edilmeyen diş eksiklikleri çiğneme ve konuşma gibi faaliyetlerde bozulma ve aksama yaşanmasına sebep olur. Estetik kaygılara yol açması da cabası. Bir başka deyişle mevcut diş eksikliği probleminin kişi üzerindeki olumsuz etkisi iki farklı konuda kendini gösterir. Bu problem bir yandan fonksiyonel açıdan ciddi sıkıntılara sebep olurken diğer yandan estetik kaygıların doğmasına neden olabilir. Kişi, eksik dişlerin yarattığı kötü görünüm yüzünden sosyal ortamlarda konuşmaktan ve gülmekten kaçınır ve ne yazık ki zamanla kendine olan güvenini kaybedebilir.

Bahçelievler İmplant Tedavisi

Diş eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan fonksiyon kayıpları uzun vadede kişide ciddi konuşma bozukluklarına ve eksik  çiğnemeden kaynaklı sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açabilir. Söz konusu olumsuz etkilerin yaşanmamasının ve ömür boyu sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişleri mümkün kılmanın yolu implant tedavisinden geçer. Tek, kısmi ya da tam diş eksikliklerini gidermek için başvurulan bu tedavi yöntemiyle artık gülüşünüzü saklamak ya da aklınızdakileri rahatça dile getirmekten kaçınmak zorunda değilsiniz. Sağlıklı ve güzel görünen dişlere kalıcı olarak sahip olmak için implant tedavisine başvurabilirsiniz.

İstanbul, Bahçelievler implant tedavisi gerçekleştiren çok sayıda diş kliniğine ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında mesleğinde öncü ve deneyimli hekim kadrosu ve kaliteli sağlık hizmeti anlayışıyla öne çıkan Klinik AFM’yle iletişime geçerek kısa sürede sağlıklı ve kusursuz görünen dişlere sahip olabilirsiniz. İmplantoloji alanında uzman ve tecrübeli diş hekimleri sayesinde Klinik AFM, size özlemini çektiğiniz gülüşleri ömür boyu yaşama imkanını veriyor. Diş eksiklikleri kaderiniz olmaktan çıkıyor.

Yüksek standartlarda sağlık hizmeti veren, sizi modern ve güncel tedavilerle buluşturan Klinik AFM, Bahçelievler implant aramalarınıza son noktayı koymayı başarıyor. Kolay, hızlı ve konforlu uygulamalarla iş, aile ya da sosyal hayatınızı sekteye uğratmadan rahat bir tedavi süreci geçirebilir, dişlerinizi hem sağlığına hem de ideal görünümlerine kavuşturabilirsiniz.

Her aşamasını titizlikle gerçekleştirdiği başarılı implant tedavileriyle Klinik AFM, bu konuda güvenebileceğiniz kaliteli kliniklerin başında gelmektedir. İmplantoloji alanında olduğu kadar diğer tüm diş hekimliği alanlarında da başarılı ve kaliteli tedaviler sunan Klinik AFM, diş eksikliği ve diğer ağız-diş sağlığı problemlerini hayatınızdan kalıcı olarak çıkarmanıza yardım etmektedir.