fbpx

Estetik Diş Hekimliği

bahçelievler diş beyazlatma tedavisi, diş beyazlatma tedavisi bahçelievler, bahçelievler estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği, son yıllarda tüm dünyada adını sıklıkla duymaya başladığımız bir diş hekimliği alanıdır. Teknolojik gelişmelerden ve modern diş hekimliği uygulamalarından faydalanan estetik diş hekimliği, kişinin sağlıklı olmasının yanında estetik açıdan ideal ve etkileyici diş ve çene yapısına sahip olmasını hedefler. Kişi için en doğal ve ideal olan gülüş uzmanı hekimlerce tasarlanıp planlandıktan sonra diş hekimliğinin farklı dallarından yararlanarak hayata geçirilir.

Kişinin ağız, çene ve yüz yapısını kapsayan fiziksel özellikleri ile sosyal ve psikolojik niteliklerine göre, kişiye özel olarak tasarlanan dişlere ulaşmak için diş hekimliğinin farklı uygulamalarından yararlanılır.

Estetik diş hekimliği özetle; kişinin gülüşünü ideal ve estetik hale getirmek amacıyla diş beyazlatma, lamine diş, zirkonyum diş, implant, cerrahi işlemler, pembe estetik (dişeti estetiği), ortodonti ve protez diş tedavilerini bir araya getiren ve neticede estetik gülüş tasarımını mümkün kılan bir diş hekimliği zanaatı olarak tanımlanabilir.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Estetik Diş Hekimliği Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Estetik diş hekimliği tedavisi için her şeyden önce alanında uzman ve tecrübeli bir diş hekimine başvurmalısınız. Donanımlı ve profesyonel bir diş kliniği bu konuda size güvenilir desteği sağlayabilir. Estetik diş hekimliği tedavisine başlamadan önce ağız ve diş hijyeninin eksiksiz ve kusursuz olması gerekir. Aksi halde estetik diş hekimliğinin tüm uygulamaları hijyen eksikliğine bağlı sebeplerle kısa ömürlü ve problemli sonuçlar ortaya koyabilir.

Fotoğraflama ve bilgisayar programları aracılığıyla diş estetiği analizi yapılır. dişlerinizin ve dişetlerinizin tüm özellikleri bu tekniklerle detaylı bir şekilde incelenir. (Dişetlerinin estetik görünümü de dişlerin estetik görünümü kadar önemlidir. Bu ikisi birbirini tamamlar. Dolayısıyla dişeti estetiği de estetik diş hekimliği uygulamalarının önemli bir ayağını oluşturur). Yapılan analizler sonucunda kişiye özel bir tedavi programı hazırlanır. 3 boyutlu modellemeyle ise yapılacak olan işlemler daha net bir şekilde görülebilir.

estetik diş hekimliği bahçelievler, bahçelievler estetik diş hekimliği, bahçelievler porselen kuron

Lamine diş, seramik restorasyon, ortodontik tedavi, dişeti estetiği uygulamaları, diş beyazlatma, bonding, konturlama, gibi çok sayıda farklı uygulama kişiye özel olarak hazırlanan estetik diş hekimliği tedavi planına dahil olabilmektedir.

Estetik diş hekimliği tedavisi, kişinin yüz yapısı ve gülüşünün yanında karakteri ve psikolojisi  de hesaba katılarak planlanmalıdır. Tam anlamıyla başarılı bir estetik diş hekimliği uygulaması gerçekleştirmek için karakter ve beklentiler de doğru biçimde analiz edilmelidir. Ortaya çıkan tasarıma, kişinin kendini ait hissetmesi için bu önemli bir noktadır.

Estetik Diş Hekimliği Hakkında Merak Edilenler

Estetik diş hekimliği ile doğal görünen dişlere sahip olabilir miyim?

Estetik diş hekimliği, yüz yapınızı, beklentilerinizi ve kişiliğinizi esas alarak sizin için ideal görünümü tasarlar. Bu şekilde kendinizi ait hissedeceğiniz, sizinle tam uyumlu dişlere sahip olmanızı hedefler. Bu anlamda doğal görüntüyü yakalamak estetik diş hekimliğinin hedefleri arasında yer alır. Başarılı ve profesyonel hekimler tarafından uygulanan estetik diş hekimliği tedavisi ile bu mümkündür.

Estetik gülüş tasarımı ne kadar sürer?

Gülüş tasarımı kişinin sahip olduğu diş yapısı ve yüz hatlarına göre özel olarak planlanır. Planlanan ideal gülüşe ulaşmak için ihtiyaç duyulan diş hekimliği uygulamaları, dolayısıyla ihtiyaç duyulan zaman ve seans sayısı da kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Tek bir seansla tamamlanabilen estetik gülüş tasarımları olduğu gibi birden fazla seansla tamamlanması planlanan estetik gülüş tasarımları da vardır.

Hollywood smile nedir?

Dünya çapında üne sahip selebritilerin ışıl ışıl parlayan etkileyici gülüşlerinden ilham alarak geliştirilen bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır.

Porselen kuron tedavisinin avantajları nelerdir?

Işık geçirgenliği olan malzeme kullanılarak gerçekleştirilen porselen kuron tedavisi ile orijinal diş görünümü yakalanabilir. Bunun yanında uygulama sırasında dişler çok fazla kesilmez. Bu açıdan da avantajlıdır.

Beyazlatma (bleaching) uygulaması kalıcı mıdır?

Beyazlatma tedavisi genel manada kalıcı bir uygulama olmakla birlikte kişinin yaşam biçimine, sigara, çay, kahve alışkanlıklarına göre belirli aralıklarla tekrarlanması da gerekebilir.

İmplant tedavisi estetik diş hekimliğinin bir parçası mıdır?

Estetik diş hekimliği, dişlerin ağız içinde doğru ve düzgün biçimde ve eksiksiz olarak sıralanmasını da kapsar. Dolayısıyla diş eksikliği vakalarında implant da estetik diş hekimliği tedavisinin bir parçası olarak uygulanabilir.

Porselen lamina kimlere uygulanır?

Dişlerinde renk kaybı, ayrıklık, kırık, çapraşıklık, aşınma ya da şekil bozukluğu olan kişilere porselen lamina tedavisi uygulanabilir.

İlerleyen teknolojinin diş hekimliğinde kullanılması ve bu yolla geliştirilen yeni ve modern tedavi yöntemleri sayesinde günümüzde ağız ve diş sağlığına dair istenilen neredeyse tüm değişiklikler gerçekleştirilebilmektedir. Dişlerle ilgili tüm kusur ve sorunlar hızlı ve etkili yöntemlerle tedavi edilebilmekte, kişiler sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere kavuşabilmektedirler.

Bilhassa son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan bir hızla talep gören estetik diş hekimliği uygulamaları; diş hekimliğinin farklı branşlarını bir araya getirerek kişiye özel ideal dişleri ve gülüşleri yaratma sanatı olarak tanımlanabilir. Sağlığın ve estetiğin bir araya geldiği estetik diş hekimliği sayesinde daha sağlıklı, daha fonksiyonel ve elbette kusursuz görünen dişlere sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Bahçelievler Estetik Diş Hekimliği

Estetik dişler ve estetik bir gülüş için temel olarak sağlıklı bir ağız ile düzgün bir şekilde sıralanmış ve sağlıklı dişler ve son olarak da bunlarla uyumlu dişetleri gerekir. Estetik diş hekimliği uygulamaları söz konusu kriterleri birer birer yerine getirmeyi amaçlar.

Multidisipliner yaklaşımı esas alan estetik diş hekimliği, ağız, diş ve çene cerrahisi, ortodonti, endodonti gibi alanları kapsayabilir. Gerektiğinde dişeti seviyesi düzenlenirken, ihtiyaç duyulduğunda dişler üzerinde şekil, boyut ve renk değişiklikleri yapılabilir. Beyazlatma uygulamaları, seramik ya da lamina veneer tedavileri de estetik diş hekimliği uygulamalarına dahildir.

Günümüz teknolojisi diş hekimlerine tüm bu uygulamaları başarılı bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı tanımaktadır. Ancak burada önemli olan nokta uzman hekimlerin alanında tecrübeli ve başarılı olmasıdır. Bu nedenle estetik diş hekimliği tedavisi için mutlaka mesleğinde yetkin diş hekimlerinin destek sağladığı profesyonel klinikleri tercih etmelisiniz.

Bahçelievler estetik diş hekimliği uygulamaları söz konusu olduğunda öne çıkan Klinik AFM, gerek hekim kadrosu, gerekse bireysel tedavi anlayışıyla her türlü estetik diş hekimliği tedavisini gönül rahatlığıyla alabileceğiniz bir klinik olma niteliği taşır. Estetik diş hekimliği Bahçelievler bölgesinde farklı diş hekimleri ve klinikler aracılığıyla sağlık hizmeti verilen bir branştır. Ancak alternatif klinikler arasında ağız ve diş sağlığınızı emanet edebileceğiniz güvenilir ve başarılı merkezlere ulaşmak biraz araştırma gerektirebilir. Neyse ki Klinik AFM, sizi bu zahmetten kurtarıyor. Estetik diş hekimliği başta olmak üzere her türlü ağız ve diş sağlığı soru ve sorununuz için Klinik AFM’nin uzman hekimlerine danışabilirsiniz.

Klinik AFM, estetik diş Bahçelievler aramalarınıza son noktayı koyarak sizi hayal ettiğiniz göz alıcı dişlere ve mükemmel gülüşlere kavuşturuyor. Teknolojiyi ve modern diş hekimliğini tecrübeyle harmanlayan Klinik AFM, günlük hayatınızı aksatmayan, hızlı, konforlu ve etkili tedavi yöntemleriyle size sıradan bir diş kliniğinin verebileceğinden çok daha fazlasını vadediyor. Sadece size özel tedavi planlarıyla kısa sürede doya doya gülebileceğiniz, özgüvenli ve başarılı bir geleceğin kapısını aralamanıza yardımcı oluyor.

Siz de hemen şimdi Klinik AFM ile iletişime geçin, dişlerinizle ilgili her türlü sağlık ve estetik sorunları daha fazla vakit kaybetmeden çözüme ulaştırın.