fbpx

Periodontoloji - Diş Eti Hastalıkları

bahçelievler diş eti rahatsızlığı tedavisi, klinik afm bahçelievler periodontoloji uzmanı

Periodontoloji; dişleri çevreleyen yumuşak ve sert dokularla ilgili problemleri konu alan diş hekimliği branşıdır. Dişeti hastalıkları olarak da bilinen problemler genellikle dişeti iltihaplanmaları şeklinde ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla bakteri kaynaklı olarak belirdiği gözlenen söz konusu enfeksiyonların altında beslenme bozukluğu, hamilelik, menopoz, diyabet rahatsızlığı, ilaç kullanımı, sigara alışkanlığı gibi olumsuz durumlar bulunabilir.

Uzun yılar boyunca dişeti sağlığını korumanın yolu söz konusu olumsuz durumları ortadan kaldırmak, varolan rahatsızlıkları geç olmadan tedavi etmek ve aynı zamanda dişeti hijyenine dikkat etmekten geçer.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Diş Eti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Periodontoloji, dişetiyle ilgili birbirinden farklı rahatsızlıkların teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Herhangi bir tedaviye başlamadan önce uzman diş hekimi dişetindeki rahatsızlığın ne olduğunu net bir biçimde ortaya koymalıdır. Dişeti iltihaplanması, dişeti büyümesi, diş taşı oluşumu gibi farklı problemler söz konusu olabilir. Rahatsızlık teşhis edildikten sonra tedavi aşamasına geçilir.

Periodontoloji tedavisinin ilk aşaması dişlerin ve çevre dokuların diş taşı ve plak gibi yapılardan temizlenmesini kapsar. Bu işlemler sırasında ihtiyaç duyulursa küretaj ismi verilen derinlemesine temizlik uygulaması da gerçekleştirilebilir.

klinik afm diş eti rahatsızlıkları uzman diş hekimi, bahçelievler diş eti rahatsızlıkları uzman diş doktoru

Dişeti hastalıklarının ileri seviyede görüldüğü vakalarda uzman diş hekiminin uygun görmesi halinde cerrahi uygulamalardan da yararlanılabilir. Dişi çevreleyen yumuşak ve sert dokularda gözlenen iltihap, cerrahi işlemler kullanılarak temizlenir. Söz konusu işlemlerin bir kısmı lazer uygulamalarını içerir.

Periodental işlemlerin tamamı, uzman hekimin gerek görmesi halinde antibiyotik tedavisiyle desteklenebilir. Ayrıca yine ihtiyaç duyulması durumunda tamamlayıcı ve pekiştirici tedaviler de devreye girebilir.

Hastaya, dişeti hijyeninin ve dişeti bakımının başarılı bir şekilde ve düzenli olarak gerçekleştirilmesiyle ilgili tavsiye ve yönlendirmelerde bulunmak da periodontoloji uzmanının sorumluluk alanına girer.

Diş Eti Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Periodental tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Dişeti kanaması, dişeti çekilmesi, kızarık ve şiş durumdaki dişetleri, dişetinde diş taşı ve plak oluşumunun gözlendiği durumlarda periodental tedavi uygulanabilir.

Periodontoloji tedavisinin faydaları nelerdir?

  • Sağlıksız dişetlerinin sebep olduğu diş kayıplarını önler.
  • Dişlere fonksiyonel açıdan zarar veren çevre doku iltihaplanmaları giderilir.
  • Dişeti iltihaplanmalarından kaynaklı kötü görüntü ve sebep olduğu estetik kaygı ortadan kalkar.
  • Sağlıksız dişetlerinin sebep olduğu çiğneme ve sindirim sistemi sorunları giderilir

Dişeti kanaması neden olur?

Hafif seviyede diş taşı vakaları da, daha ciddi dişeti hastalıkları da dişeti kanamalarına sebep olabilir. Herhangi bir sebeple dişeti kanamasının ortaya çıkması halinde vakit kaybedilmeden tedavi yoluna gidilmelidir. Dişeti hastalıklarında erken teşhis ve tedavinin önemi büyüktür.

Dişeti çekilmesi neden olur?

Yetersiz ağız ve diş hijyeni, diş sıkma başta olmak üzere farklı periodental problemler dişeti çekilmesine sebep olabilir.

Diş taşı neden olur?

Diş taşı problemlerinin kaynağı bakteridir. Bakterilerin uzun süre dişlerin yüzeyinde kalması diş taşının oluşmasına neden olmaktadır.

Pembe estetik nedir?

Dişeti görünümüyle ilgilenen estetik uygulamaya pembe estetik adı verilir. Pembe estetik, diğer bir adıyla periodental estetik; dişetlerinin görünümüyle ilgili rahatsızlıkların giderilmesini ve dişetlerini orijinal pembe rengine kavuşturmayı hedefler.

İnsanlarda yaşanan diş kayıplarının önemli sebeplerinden biri periodental rahatsızlıklardır. Dişeti hastalıkları olarak da bilinen periodental sorunların oluşmasında farklı pek çok unsur etkili olabilir. Ancak bunların başında pek çok ağız ve diş sağlığı probleminde olduğu gibi hijyen ve bakım eksikliği gelmektedir. Düzensiz ve yetersiz ağız ve diş bakımına bağlı olarak dişetlerinde ortaya çıkan plak ve diş taşı oluşumu yaygın olarak görülen dişeti rahatsızlıklarının başında gelir.

Bahçelievler Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Dişeti büyümesi, dişeti çekilmesi gibi farklı biçimlerde ortaya çıkabilen periodental hastalıklar asla ihmal edilmemelidir. Zamanında fark edilmeyen, fark edilse bile tedavisi ihmal edilen dişeti rahatsızlıkları zamanla çok ciddi birtakım problemlere yol açabilmektedir. Diş kayıpları bu problemler arasında başı çekmektedir. Vaktinde ve uzman bir diş hekimi tarafından tedavi edilen dişeti rahatsızlıkları ise kişinin hayatından kalıcı olarak çıkabilmektedir. Böylece insanlar ömür boyu sağlıklı ve güzel görünen dişetlerine sahip olabilirler.

Bahçelievler dişeti rahatsızlığı yaşayanlar için alternatif diş kliniklerine ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında profesyonelliği ve uzman diş hekimleriyle öne çıkan ve insanlara güven veren Klinik AFM, her türlü ağız ve diş sağlığı probleminizi kalıcı olarak çözebilme yetkinliğine sahiptir. Modern tıbbın imkanlarından sonuna kadar yararlanan Klinik AFM, mevcut ağız ve diş sağlığı problemlerinizi çözerken dünyadaki en güncel ve yaygın olarak başvurulan tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. İleri teknolojik cihazlar ile modern tanı ve tedavi ünitelerinden destek alarak sağlık hizmeti sunan Klinik AFM’yle tanışarak diş ve dişetlerinizle ilgili tüm soru ve sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Dişeti hastalığı Bahçelievler aramalarınızın sizi buluşturacağı adres olan Klinik AFM’de sizi, sağlığınızı ve konforunuzu önemseyen tedavi yaklaşımının huzurunu yaşarsınız. Mevcut probleminiz için, sizi gerçek anlamda dinleyen, beklentilerinizi fark eden, alternatif çözüm yolları geliştiren uzman hekimlerle işbirliği yaparak başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dişeti kanaması, dişetinde şişlik, dişetinde kızarıklık, dişeti çekilmesi, ağız kokusu gibi şikayetlerle Klinik AFM’ye başvurduğunuzda sizin için en uygun olan periodental tedavi belirlenir ve kısa sürede yeniden sağlıklı dişetlerine kavuşursunuz.

Klinik AFM ile diş ve dişetleriniz hem fonksiyonel, hem de estetik olarak daha sağlıklı ve güzel bir yapı kazanır. Klinik AFM, her biri mesleğinde yetkin hekim kadrosuyla uluslar arası standartlarda diş sağlığı tedavi desteği sağlamaktadır.

Siz de hem kendiniz hem de sevdiklerinizin ağız ve diş sağlığını gönül rahatlığıyla Klinik AFM’ye teslim edin. Diş ve dişetlerinizle ilgili tüm problemler hakkında deneyimli diş hekimleriyle konuşun; ağız ve diş sağlığınıza, size özel tedavi planlamaları aracılığıyla, hızlı, kolay ve günlük yaşamınızı sekteye uğratmadan kavuşun.