fbpx

Zirkonyum Lamine Tedavisi

bahçelievler zirkonyum diş kaplama tedavisi, zirkonyum diş kaplama tedavisi bahçelievler

İlerleyen teknoloji ile birlikte diş hekimliği de her geçen gün gelişmektedir. Özellikle estetik diş hekimliğinin en önemli uygulamaları arasında yer alan diş kaplama yöntemleri de daha iyi sonuçlar elde edilmesi amacıyla sürekli olarak yenilenip gelişmektedir.

Zirkonyum lamine, söz konusu diş kaplama uygulamalarından bir tanesidir ve son dönemde diş hekimleri ve hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Metal desteksiz bir diş kaplama uygulaması olan zirkonyum lamine ile renk, yapı ve fonksiyonellik açısından başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Özellikle yıpranmış dişleri yenilemek, doğal ve estetik bir görünüm elde etmek söz konusu olduğunda doğru bir tercihtir.

Altyapısı beyaz zirkonyum materyalinden meydana gelen zirkonyum lamine tedavisi hem ön hem de arka dişlerde kullanılabilir. Tedavide kullanılan ve ışık geçirgenliği yüksek olan zirkonyum maddesi sayesinde orijinal diş görünümü büyük oranda yakalanır. Bu nedenle avantajlı bir uygulamadır.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Zirkonyum Lamine Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Dişlerinde çapraşıklık olan, dişlerin konumunda düzensizlik olan, aralıklı diş yapısına sahip kişilerde uzman diş hekiminin de uygun görmesi halinde, zirkonyum lamine tedavisi uygulanabilir. Aynı şekilde renk kaybına uğramış, lekeli ya da sararmış dişlerin tazelenmesi ve yeni bir görünüme kavuşması için de zirkonyum lamine uygulamasına başvurulabilir.

Görünümünden memnun olunmayan porselen kaplamaların yerine ya da implant üzerine yapılacak kaplamalar için de yine zirkonyum kaplama seçeneği değerlendirilebilir.

zirkonyum kaplama tedavisi bahçelievler, bahçelievler zirkonyum kaplama tedavisi

Son olarak zirkonyum lamine tedavisinin kullanım amaçlarından biri de çürüme eğilimi yüksek olan dişlerin korunması olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman hekimler zirkonyum lamine tedavisini bu amaçla da önerip uygulayabilmektedir.

Zirkonyum lamine tedavisi için ilk aşamada diş çevresinde ihtiyaç duyulan miktarda aşındırma yapılır. Ölçü alımı ikinci aşamayı oluşturur. Birtakım hassas ölçü malzemeleri kullanılarak ilgili bölgeden ölçü alınır. Alınan ölçüye göre zirkonyum lamine üretimine geçilir. Laboratuvar ortamında üretimi tamamlanan kaplamalar diş üzerine uygun hale getirilip  yapıştırılır. Bu şekilde işlem tamamlanmış olur.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Zirkonyum lamine tedavisinin avantajları nelerdir?

  • Işık geçirgenliği yüksek bir materyal olan zirkonyumla kaplanan dişlerde doğallığı ve estetiği yakalamak kolaydır.
  • Dişetleriyle uyumu tamdır. Dişeti renklenmelerine sebep olmaz. Metal destekli olmadığı için dişeti altında koyu renk bir yansımaya neden olmaz.
  • Yine metal desteksiz özelliğine bağlı olarak kişide alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına yol açmaz.
  • Sağlam ve dayanıklı bir malzeme olan zirkonyum ön dişlerde olduğu kadar arka dişlerde de rahatlıkla kullanılabilir.
  • Profesyonel ellerde olduğu müddetçe üretilmesi ve uygulanması hızlı ve kolaydır.
  • Zirkonyum lamine ayrıca ağız içinde bakteri ve plak oluşumunu engeller.
  • Dişi çepeçevre sardığı için de dişi çürümeye karşı korumuş olur.

Zirkonyum lamine tedavisi ağrılı mıdır?

Zirkonyum kaplama tedavisi lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilir. Yani işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Zirkonyum kaplama her yaştaki hastaya uygulanabilir mi?

Hayır. Zirkonyum kaplama için 18 yaş sınırı vardır. 18 yaşın üzerindeki tüm yetişkin bireylerde, uzman diş hekiminin onaylaması durumunda uygulanabilir. 18 yaşından küçük hastalar henüz diş ve kemik gelişimini tamamlamamış olduğundan bu kişilere yapılan herhangi bir zirkonyum kaplama kalıcı olamaz. Dolayısıyla da uygun bulunmaz.

Zirkonyum lamine tedavisi uzun ömürlü müdür?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ancak profesyonel ellerde ve başarılı bir şekilde uygulanan zirkonyum kaplamaların ömrü uzundur. Tabi hastanın da ağız ve diş bakımına özen göstermesi şartıyla.

Zirkonyum lamine uygulanan dişte renk değişimi olur mu?

Hayır. Zirkonyum kaplama işlemi gören dişin rengi değişmez. Bu materyal sigara ve kahve gibi sarartıcı etkiye sahip alışkanlıklara karşı da dayanıklıdır.

Zirkonyum lamine işlemi gören dişler özel bakım gerektirir mi?

Zirkonyum kaplama uygulaması yapılan dişler de diğer orijinal dişler gibi düzenli ve özenli bakım gerektirir. Düzenli ve doğru biçimde fırçalama, ağız hijyeni ve düzenli hekim kontrolleri zirkonyum lamine tedavisi gören dişlerin korunması için yeterli olacaktır.

İlk defa karşılaştığınız bir insanın yüzünde en çok dikkatinizi çeken bölgelerin başında dişler gelir. Konuşurken ve gülerken sürekli olarak ön planda olan dişlerinizin bakımlı ve estetik görünümü size hem sağlık hem de özgüven açısından çok şey kazandırır. Sağlıksız, bakımsız, sararmış ya da biçimsiz görünen dişler size hem iş hem aile hem de sosyal hayatınızda tahmininizden daha fazla şey kaybettirebilir.

Dişlerinin görünümüne güvenmeyen, bu nedenle onları sürekli olarak saklamak isteyen kişilerde zamanla ciddi iletişim problemleri ve özgüven kaybı ortaya çıktığı gözlenmektedir. Estetik görünüme sahip olmayan dişler kişinin psikolojisi üzerinde ciddi hasarlar bırakabilir.

Bahçelievler Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Modern tıp, estetik diş hekimliğinde çığır açıcı pek çok yeni uygulama geliştirmiştir ve her gün bir yenisini daha geliştirmeye devam etmektedir. Zirkonyum lamine tedavisi. Söz konusu uygulamalardan bir tanesidir. Güncel estetik diş hekimliği tedavileri arasında yer alan zirkonyum kaplama sayesinde son derece doğal ve estetik görünüme sahip dişlere kavuşmak hayal olmaktan çıkmaktadır. Işık geçirgenliği sayesinde orijinal dişlere en yakın görüntüyü yakalamayı başaran zirkonyum kaplama tedavisi ile içinizden geldiği gibi, doya doya ve ışıl ışıl gülümsemelere imzanızı atabilirsiniz.

Aşırı madde kaybına uğramış ve restoratif tedaviye ihtiyaç duyan dişlerin yenilenmesinde başvurulan yöntemlerden biri olan zirkonyum lamine ile sadece diş estetiğinin değil, diş ve dişeti sağlığının da korunması mümkündür. Zirkonyum, metal desteksiz yapısı ve yüksek ışık geçirgenliği ile dişlerinize estetik vadederken, güçlü, dayanıklı ve dişetiyle uyumlu yapısı sayesinde hem diş hem de dişeti sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Modern diş hekimliği uygulamaları arasında öne çıkan zirkonyum kaplama ile normal dişlerinizden ayırt edilmeyen dişlere sahip olabilirsiniz. Yeter ki işinin ehli ve deneyimli diş hekimlerinden destek alın.

Zirkonyum kaplama tedavisi Bahçelievler bölgesinde alternatif diş klinikleri aracılığıyla sağlanmakadır. Bunlar arasında hem mesleğinde öncü ve tecrübeli hekim kadrosu, hem modern ve ayrıcalıklı tedavi anlayışıyla Klinik AFM farkını ortaya koymaktadır. Hasta beklentisini, memnuniyetini ve tedavi esnasındaki konforunu önemseyen Klinik AFM ile zirkonyum kaplama ve tüm diğer diş hekimliği uygulamaları son derece rahat, hızlı, kolay ve başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Doğal ve bembeyaz dişlere, sağlıkla ışıldayan gülüşlere sahip olmak için siz de vakit kaybetmeden Klinik AFM hekimleriyle tanışın. Bahçelievler zirkonyum kaplama tedavisi için en güvenilir adres olan Klinik AFM’ye gelin, ağız ve diş sağlığınızı emin ellere teslim edin.

Görünüşünden memnun olmadığınız dişlerin, kendinizi sürekli saklamak zorunda hissettiğiniz gülüşlerin hayatınızdan çıkma zamanı geldi. Ağız ve diş sağlığınızla ilgili artık hiçbir problemi ertelemeyin. En güncel estetik diş hekimliği uygulamalarını hayata geçiren Klinik AFM’ye danışın, ne sararmış, ne aşınmış, ne çarpık, ne aralıklı dişler kaderiniz olmasın. Profesyonel ve her biri alanında uzman diş hekimleri ile sadece size özel tedaviler planlayarak hayata geçirin. Diş sağlığınıza ve hayal ettiğiniz gülümsemelere daha fazla vakit kaybetmeden ulaşın.