fbpx

Protez Diş Tedavisi

klinik afm protez diş tedavisi, klinik afm bahçelievler protez diş tedavisi

Diş kayıpları, hem fonksiyonel, hem de estetik açıdan kişiyi en çok zorlayan ağız ve diş sağlığı problemlerinden bir tanesidir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan diş kayıplarının hem fonksiyonel açıdan en iyi şekilde tedavi edilmesi, hem de söz konusu tedaviyle doğala en yakın görünüme ulaşılması çok önemlidir. Günümüzde bu amaçlara yönelik olarak pek çok alternatif ve etkili tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Modern diş hekimliği tarafından geliştirilen uygulamalar sayesinde kaybedilen dişler, orijinal dişe en yakın formlarda yerine konabilmektedir.

Mevcut diş eksikliklerinin zamanla dişlerin etrafını saran çevre dokulara zarar vermemesi için fazla vakit kaybetmeden tedavi aşamasına geçilmesi önemlidir. Bunun için hangi protetik diş tedavisinin daha uygun olacağına uzman diş hekimi hasta beklentilerini de dikkate alarak karar vermelidir.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Protez Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Modern diş hekimliğinin geliştirdiği güncel protez diş tedavileri temel olarak sabit ve hareketli diş protezleri olmak üzere iki ana grupta toplanabilir. Söz konusu tedaviler tek diş eksikliği için uygulanabileceği gibi birden fazla ya da tüm diş kayıpları için de uygulanabilmektedir.

Uzman diş hekimi mevcut diş eksikliği problemine ve hasta beklentilerine göre uygun yöntemin hangisi olduğunu belirler. Bu noktada hastayla mutabık kalınması durumunda tedavi planlanır ve uygulama aşamasına geçilir.

bahçelievler protez diş tedavisi, diş tedavisi protez, protez diş tedavisi bahçelievler

Ağız içinde yapıştırılarak sabitlenen, hastanın kendi isteğiyle çıkarıp takması mümkün olmayan protez dişlere sabit protez adı verilir. Sabit protez orijinal dişlerin üzerine yapıştırılarak uygulanır. Bunun için önce orijinal diş üzerinde belirli miktar kesim işlemi gerçekleştirilir.

Sabit protezler kesilen dişlerin üzerine geçirilmek suretiyle yapıştırılır. Sabit diş protezinde ikinci yöntem ise protezin yapay diş kökü üzerine yapıştırılması şeklinde gerçekleştirilir. Bu noktada implant tedavisi devreye girer. Çene kemiğinin içine yapay diş köklerinin yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilen implant tedavisi, sabit protez uygulamasıyla tamamlanır. Böylece kişi ömür boyu kullanabileceği dişlere kavuşmuş olur.

Protez diş tedavisinde ikinci ana grubu hareketli protezler meydana getirir. Adından da anlaşılacağı gibi bu tür protezler hareketlidir ve hastanın kendi isteğiyle çıkarılıp takılabilmektedir. Uzman diş hekiminin uygun görmesi ve hastanın kabul etmesi halinde ağız ölçüsü alınır ve kişiye özel hareketli protezlerin üretimine geçilir. Önceden belirlenen materyalden kişiye özel olarak üretilen hareketli protezler hastanın ağzına yerleştirilerek tedavi tamamlanır.

Protez Diş Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Protez diş tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

Tam, kısmi ya da tek diş kaybı yaşayan kişilerde protez diş uygulamasına başvurulur. Ayrıca dişlerinde fonksiyonel ya da estetik bozukluk olan kişiler için de protez diş tedavisi değerlendirmeye alınabilir.

Protez diş ne kadar dayanır?

Protez dişlerin pek çok farklı türü bulunmaktadır. Ancak temel olarak uzman ve alanında deneyimli bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen protez tedavileri, hasta tarafından düzenli ve etkili bir ağız ve diş bakımıyla da desteklendiği taktirde, uzun ömürlü olmaktadır.

Protetik tedavi kaç seansta tamamlanır?

Bu sorunun cevabını değiştirebilecek çok sayıda farklı kriter vardır. Her şeyden önce eksik diş sayısı, hastanın diş ve dişeti yapısı gibi unsurlar, kullanılacak olan protez tedavi yönteminin de, tedavi süresinin de üzerinde belirleyicidir. Ayrıca uzman diş hekiminin yetkinliği de tedavi için ihtiyaç duyulan seans sayısına olumlu ya da olumsuz anlamda etki edebilir.

Protez dişlerin bakımı nasıl yapılmalıdır?

Protez dişler, tıpkı orijinal dişler gibi korunmalı ve düzenli bakımları ihmal edilmemelidir. Düzenli ve etkili bir fırçalama, gerektiğinde diş ipi kullanımı ve ağız içi hijyeninin daimi olarak korunması ile protez dişler uzun yıllar boyunca fonksiyon kaybı yaşanmadan kullanılabilir.

Protez dişlerin yemek yeme ya da konuşma faaliyeti üzerinde olumsuz bir etkisi var mıdır?

Uzman bir diş hekimi tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilen protez diş tedavisi herhangi bir fonksiyon kaybına yol açmaz. Başarılı tedaviler neticesinde yeme, içme ya da konuşma faaliyetlerinde herhangi bir bozulma görülmez, görülmemelidir.

Yaşamın farklı dönemlerinde çeşitli sebeplere bağlı olarak diş kayıpları yaşanabilir. Önemli olan yaşanan bu diş kayıplarının geç kalınmadan ve en iyi yöntemle telafi edilebilmesidir. Mevcut diş eksikliğinin çevre dokulara zarar vermemesi ve ağız içinde fonksiyon kaybının kalıcı hale gelmemesi için erken müdahalenin önemi büyüktür.

Protez diş tedavisi, yaşanan diş kayıplarını telafi ve tedavi etmek için başvurulan diş hekimliği dalıdır. Güncel ve modern tıp uygulamaları sayesinde bugün birbirinden etkili pek çok farklı protez diş tedavisi hayata geçirilmektedir. Bu sayede diş eksiklikleri hızlı, kolay ve kalıcı biçimde giderilebilmektedir. Diş eksikliklerine bağlı olarak yaşanan fonksiyon kayıpları ve estetik kaygılar kısa süreler içinde son bulmaktadır.

Bahçelievler Diş Protezi Tedavisi

Güncel ve etkili protez diş tedavileri sayesinde diş eksikliklerine bağlı olarak ortaya çıkan sağlık problemleri çözüme kavuşturulur. Bunun yanında estetik kaygıların ortadan kalkmasıyla özgüven eksikliği de tedavi edilmiş olur.

Günümüzde hemen tüm diş kliniklerinde protez diş tedavisi almanız mümkündür. Ancak buradaki önemli nokta, en iyi tedaviye, en uygun koşullarda ve en güvenilir diş kliniğinde ulaşmaktır. İstanbul, Bahçelievler protez diş tedavisi uygulamaları söz konusu olduğunda çok sayıda alternatif kliniği sınırları içinde barındırır. Bunlar arasında gerek deneyimi, gerek hekim kalitesi, gerekse çağdaş ve uluslar arası standartlarda sunduğu sağlık hizmetiyle Klinik AFM hemen ayırt edilmektedir. Diş protezi Bahçelievler aramalarınıza nokta koyan Klinik AFM ile sağlıklı dişler ve ağız dolusu gülümsemeler kimliğinizin ayrılmaz bir parçası haline gelmektedir.

Mesleğinde yetkin ve donanımlı diş hekimlerinin bir araya geldiği Klinik AFM’de ağız ve diş sağlığına dair aklınıza takılan tüm sorularınıza ve tüm sorunlarınıza yanıt bulacaksınız. Modern mimarisi, son teknolojik tıbbi cihazları, bireysel tedavi yaklaşımıyla Klinik AFM, protez diş tedavisi Bahçelievler ile ilgili arayışlarınıza son verecek.

En güncel ve etkili protez diş uygulamalarını hayata geçiren Klinik AFM sizi sağlıklı, fonksiyonel ve son derece estetik görünüme sahip dişlere ulaştıracak olan en güvenilir yollardan birini temsil eder. Hareketli ya da sabit protez tedavileriyle, dişlerinizin yanında psikolojinizin ve hayatınızın da güzelleşmesine yardımcı olur. Profesyonel ekibi, modern ve konforlu klinik ortamı, talep ve beklentilerinizi anlayıp önemseyen hekimleriyle dişlerinizin ve yaşamınızın kalitesini yükseltir.

Şimdi siz de, protez diş tedavileri başta olmak üzere ağız ve diş sağlığına dair tüm sorularınızın cevabına Klinik AFM ile iletişime geçerek ulaşın. İhtiyaç duyduğunuz tedavilere Klinik AFM kalitesiyle ve gönül rahatlığıyla kavuşun. Kısa sürede kusursuz dişlere ve hayal ettiğiniz gülüşler sizin olsun.