fbpx

Şeffaf Plak Tedavisi

şeffaf plak tedavisi, Bahçelievler şeffaf plak tedavisi

Diş çarpıklığı yaygın bir diş sağlığı problemidir. Söz konusu problemin çözümü için geliştirilen pek çok alternatif ortodonti tedavisi mevcuttur. İleri teknolojinin ve modern tıbbın ürünü olan bu tedaviler sayesinde çarpıklıklar kalıcı olarak düzeltilebilmektedir.

Ancak insanlar, ortodonti tedavi süreçlerinin estetik kaygılara yol açması nedeniyle bu tedavilerden kaçınmakta ya da ihmal edilmemesi gereken tedavileri uzun süreler boyunca erteleyebilmektedir. Estetik diş hekimliği uygulamaları ise söz konusu endişeleri ortadan kaldırmak üzere geliştirilmektedir.

Ortodonti tedavilerini hasta açısından daha kolay ve sürdürülebilir kılan şeffaf plak uygulaması ile daha konforlu ve huzurlu tedavi süreçleri yaşanabilir. Şeffaf plak en genel tanımıyla; dişlerin ideal pozisyonlarına getirilmesi için kullanılan şeffaf hizalayıcılardır.  Dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen bu ortodontik apareyler sayesinde diş çarpıklıkları herhangi bir ağrı sızı olmadan tedavi edilebilmektedir. Böylece estetik görünüme sahip dişlere sahip olurken tedavi sürecinin günlük hayatı olumsuz anlamda etkilemesinin önüne geçilir.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Şeffaf plak tedavisinden önce ayrıntılı bir diş muayenesinden geçmeniz gerekir. Uzman diş hekimi tarafından gerçekleştirilen muayene neticesinde eğer hekiminiz, dişlerinizin şeffaf plak tedavisi için uygun olduğuna kanaat getirirse tedavi süreci başlayabilir. Ortodontik tedavilerin daha kolay ve konforlu hale gelmesine yardımcı olan şeffaf plaklar kişiye özel olarak hazırlanır.

şeffaf-plak-tedavisi-kadin-gorsel

Bunun için öncelikle ağız ve dişlerinizin ölçüsü alınır ve alınan ölçülere uygun plaklar laboratuar ortamında üretilir. Sonrasında uzman hekiminizin hazırladığı tedavi planlamasına bağlı kalarak şeffaf plakları kullanmaya başlayabilirsiniz. Günün büyük bir kısmında dişlerinize takılı kalan şeffaf plaklar dişlerinizi ideal konumlarına doğru yavaş yavaş hareket ettirir.

Tüm diş çarpıklıkları tamamen giderilene kadar tedavi süreci devam eder. Bu süreçte belirli aralıklarla doktor kontrolleri olur. Söz konusu kontrollerde ihtiyaç duyulduğu taktirde plaklar dişlerinizin durumuna göre yenilenir. Şeffaf plak tedavisi, diş dizilimiyle ilgili sorun yaşayan, diş seyrekliğinden muzdarip, diş çarpıklığı problemini metal diş telleri kullanarak çözmek istemeyen ve uzman diş hekiminin şeffaf plak tedavisi için uygun bulduğu kişilere uygulanabilir.

Şeffaf Plak Hakkında Merak Edilenler

Şeffaf Plak tedavisi ne kadar sürer?

Tedavinin ne kadar süreceği dişlerinizin tedaviye ne oranda yanıt vereceğine ve hekiminizin yaptığı planlamaya ne oranda riayet ettiğinize göre değişiklik gösterebilir.

Şeffaf Plakları sürekli takmak zorunda mıyız?

Şeffaf plak tedavisinin başarılı olabilmesi için günün büyük bir kısmında bu plakların dişlerinize takılı kalması gerekir. Ancak bu sürenin ne kadar olması gerektiğine ve plakları gün içinde ne kadar süre çıkarma hakkınız olduğuna karar verecek olan kişi uzman diş hekiminizdir.

Şeffaf plak tedavisi her yaştaki hastaya uygulanabilir mi?

Mevcut diş çarpıklığı problemi şeffaf plak tedavisiyle çözülebilir durumdaysa ve uzman diş hekimi bunu uygun görüyorsa her yaştaki hastaya uygulanabilir.

Şeffaf Plak tedavisinde ağrı sızı yaşanır mı?

Şeffaf plakların dişlere takılması esnasında dişlerin üzerinde hafif bir baskı hissi ortaya çıkar. Ancak bu his hafif ve geçicidir. Genellikle bir iki gün içinde alışma süresi tamamlanır.

Şeffaf Plakların değiştirilme sıklığı nedir?

Bu süre tamamen dişlerinizin tedaviye cevap verme hızına ve diş hekiminizin plak değişimine ihtiyaç duyup duymamasına göre değişir.

Ortodonti tevdilerinde pek çok yeni ve konforlu uygulama hayata geçirilmektedir. İnsanların ortodonti tedavisi alırken kafalarında soru işareti kalmaması, estetik kaygılar nedeniyle bu tedavileri almayı reddetmemesi için alternatif pek çok tedavi geliştirilmektedir. Şeffaf plak söz konusu tedavilerden bir tanesidir. İnvisalign olarak da bilinen şeffaf plak tedavisi, kişiler ortodontik problemlerine çözüm ararken dış görünüşlerinin bozulması gibi endişelere kapılmasın, tedavi sürecini konforlu ve özgüvenli bir şekilde tamamlasın diye geliştirilmiştir.

Bahçelievler Şeffaf Plak Tedavisi

Daha sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere giden yolda ekstra bir estetik kaygı yaşanmasının önüne geçilebilmektedir. Ortodontik tedavilerin geçici olarak dişler üzerinde yarattığı kötü görüntüler sebebiyle ortaya çıkabilen psikolojik sorunlar bu şekilde bertaraf edilmektedir.

Kişi, bir yandan ortodonti tedavisini almaya devam ederken diğer yandan iş, aile ve sosyal hayatını herhangi bir aksama ya da sıkıntı yaşamadan sürdürebilmektedir. Dışarıdan görünmeyen şeffaf diş plakları sayesinde sorunsuz ve rahat tedaviler hayata geçirilmektedir.

Bahçelievler şeffaf plak tedavisi gerçekleştiren klinikler arasında Klinik AFM, kalitesi ve uzman hekim kadrosuyla öne çıkmaktadır. Mevcut diş çarpıklıkları ve dizilim bozukluğu problemleriniz için Klinik AFM’nin deneyimli ve alanında uzman hekimlerinden destek alabilirsiniz. Planlı ve bireysel tedaviler aracılığıyla en kısa sürede sağlıklı ve kusursuz görünüme sahip dişlere kavuşabilirsiniz. Şeffaf plak Bahçelievler aramalarınız için bulabileceğiniz en güvenilir adreslerden biri Klinik AFM’dir.

Modern tanı ve tedavi üniteleri, modern ve güncel diş hekimliği uygulamaları, hasta memnuniyetini ve konforunu önemseyen tedavi yaklaşımıyla Klinik AFM, ağız ve diş sağlığınızı güvenle emanet edebileceğiniz bir kurum olma niteliği taşır. Klinik AFM ile kolay, hızlı, konforlu ve başarılı tedavi süreçlerine imza atın. Hep özlemini çektiğiniz kusursuz gülümsemeleri hayal olmaktan çıkarın.

Şeffaf plak ve diğer her türlü ağız ve diş sağlığı probleminiz için Klinik AFM’ye danışın. Alanında deneyimli, empati yeteneği gelişmiş, sizi ve diş sağlığınızı önemseyen hekimlerle işbirliği yaparak daha sağlıklı dişlere en kısa sürede sahip olun. Şeffaf plak tedavi süreciyle ya da diğer tüm diş sağlığı konularıyla ilgili sorularınızı sormak, taleplerinizi iletmek için vakit kaybetmeden Klinik AFM Ailesi ile tanışın.