fbpx

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisi bahçelievler, Bahçelievler ortodonti tedavisi hizmeti

Ortodonti en basit tanımıyla; diş hekimliğinin “dişleri düzeltme” tedavilerini kapsayan bir uzmanlık dalıdır. Uzman bir ortodontist, dişlerin, karşılıklı çene kemiği üzerinde düzgün bir şekilde sıralanması için alternatif tedavi ve uygulamalardan yararlanır.

Ortodonti tedavisi aracılığıyla, diş çarpıklığı, diş eksikliği, çenede kapanış bozukluğu ve diğer yapısal problemler ile çene travması gibi durumlardan mustarip kişiler hem fonksiyonel hem de estetik olarak sağlıklı bir ağız ve dişlere sahip olabilmektedir.

Dişlerin ağız içinde doğru bir şekilde dizilimini engelleyen her türlü problemin teşhis ve tedavisi ortodontinin ve ortodontistlerin alanına girmektedir. Ortodonti tedavisi sayesinde kişi, çiğneme ve konuşma problemlerine, çenedeki yapısal bozukluklara, dişlerin kusurlu dizilimine bağlı olarak ortaya çıkan çürüme, diş kaybı, diş aşınması ve dişeti hastalıklarına çözüm bulabilmektedir.

Hızlı ve Kolay Randevu Hizmeti Klinik AFM'de.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodonti alanında uzmanlaşmış hekimlere ortodontist adı verilir. Ortodontist tarafından yapılan detaylı muayene neticesinde mevcut problem tespit edilerek net bir biçimde ortaya konur. Bir sonraki adımda uzman hekim problemi gidermek ve kişiyi daha sağlıklı ve güzel görünüme sahip dişlere kavuşturmak için alternatif tedavi yöntemlerini değerlendirir. Mevcut problemin türü ve boyutu ile hasta beklentilerini hesaba katarak en uygun tedaviyi belirler.

bahçelievler şeffaf plak uzman diş hekimi, diş teli tedavisi bahçelivler

Dişlerinin ağız içindeki dizilimi kusurlu olan kişiler için uygulanabilecek alternatif ortodonti tedavileri mevcuttur. Ortodonti tedavilerinde kullanılan temel aygıt ortodontik apareylerdir. Sabit ve hareketli apareyler olarak birbirinden ayrılan söz konusu aygıtlar sayesinde dişlerde varolan dizilim bozuklukları tedavi edilebilmektedir.

Sabit apareyler dişlerin iç ya da dış yüzeyine yapıştırılır ve bu yolla kemik üzerinde yanlış konumda bulunan dişlerin istenilen yöne doğru hareket etmesi sağlanır. Sabit apareyler genellikle diş teli olarak bilinir. Kişi doğru dizilime sahip dişlere kavuşana kadar diş telleri dişlerin üzerinde  yapışık halde kalır. Ancak tabi dişlerin hareketine göre belirli aralıklarla gidilen hekim kontrollerinde, uzman hekimin gerekli görmesi halinde, teller üzerinde ayarlamalar yapılır.

Klinik AFM Ortodonti Tedavisi

Sabit apareyler genel olarak metal ve şeffaf braketler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Metal braketler metalden üretildiği için dişler üzerinde görünürdür. Şeffaf braketler ise metal olanlara göre dişler üzerinde daha az belirgindir. Bunların dışında bir de dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılarak dışarıdan bakıldığında bütünüyle görünmez olan lingual braketler vardır. Bunlar da yine güncel ortodonti tedavileri arasında yer almaktadır.

İsim benzerliği yüzünden zaman zaman şeffaf braketle karıştırılan şeffaf plak ise bir hareketli aparey türüdür. Şeffaf plaklar sabit değildir, yani kişi bu apareyleri istediği zaman ağzından çıkarabilir. Böylece tedavi sürecini herhangi bir estetik kaygı yaşamadan tamamlayabilir. Ancak burada önemli olan nokta uzman diş hekiminin, eldeki ortodontik problem için şeffaf plak tedavisini uygun ve yeterli görüp görmediğidir. Eğer uygun görürse o zaman estetik diş hekimliği uygulamaları arasında da sayabileceğimiz şeffaf plak tedavisi hayat geçirilebilir.

bahçelievler şeffaf plak tedavisi, şeffaf plak uzman diş hekimi

Ortodonti Hakkında Merak Edilenler

Ortodonti tedavisi acı verir mi?

Ortodontik apareyler takılırken herhangi bir ağrı hissedilmez. Braketler üzerinde ayarlama yapılırken hafif ve geçici baskı hissi ve hassasiyet yaşanması mümkündür.

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer?

Dişlerdeki problemin türüne ve boyutuna bağlı olarak ortodonti tedavisinin tamamlanma süresi de değişiklik gösterebilir. Kullanılacak tedavi yöntemi, hareketli ya da sabit aparey tercihi de zaman zaman tedavi süresini etkilemektedir.

Ortodonti tedavisi devam ettiği sürece dişler özel bir bakıma ihtiyaç duyar mı?

Sabit apareylerle yapılan tedavilerde, yemek artıklarının braket etrafında birikme eğilimi, dişlerin normalden biraz daha özenli temizlenme gereksinimini doğurur. Özellikle braketlerin çevresi dikkatli bir şekilde ve düzenli olarak temizlenmelidir. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve ara yüz fırçası kullanımı gerekli ve önemlidir.

Ortodonti tedavisi kimlere uygulanır?

Uzman diş hekiminin uygun görmesi halinde; diş dizilimi problemli olan, aralıklı, çarpık, eksik, sıkışık, dönük ya da gömülü dişlerden muzdarip yahut çenede yapısal bozukluğu olan herkese ortodonti tedavisi uygulanabilir.

Ortodonti tedavisi süresince nelere dikkat edilmesi gerekir?

  • Diş bakımına dikkat edilmelidir.
  • Kola gibi asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Çok sert yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Fındık, leblebi gibi gıdaların öğütülerek tüketilmesi önerilir. Sert yiyecekler dişlerin üzerine yapıştırılarak sabitlenen braketlere zarar verebilmektedir. Aynı şekilde elma, armut gibi sert meyveler de ısırarak değil dilimlenip arka dişlerle çiğnenerek yenmelidir. Bu gibi yiyecekler braketlerin oynamasına neden olabilmektedir

Modern diş hekimliği uygulamaları sayesinde artık ortodonti tedavileri insanların kabusu olmaktan çıkıyor. Alternatif tedavi yöntemleri ile daha hızlı ve konforlu tedavi süreçleri hayata geçiyor. Böylece ortodontik problemi olan kişiler günlük hayatlarını fazla aksatmak zorunda kalmadan tedavilerini rahat bir şekilde tamamlayabiliyorlar.

Diş dizilim bozukluklarını, diş çarpıklıklarını, seyrek diş problemlerini bütünüyle hayatınızdan çıkarın. Profesyonel ortodonti tedavisi desteğiyle daha sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere kavuşun. Ortodonti tedavilerini de, kusursuz gülüşlerinizi de ertelemeyin.

Bahçelievler Ortodonti Tedavisi

Dişlerin ağız içinde yanlış sıralanmasından kaynaklı fonksiyonel problemler günlük yaşamınıza zarar vermesin. Dişleriniz çiğneme ve konuşma görevini eksiksiz bir şekilde yerine getirsin.

Dişlerinizin kusurlu olduğunu düşündüğünüz için insanlarla iletişime geçmekten ve gönül rahatlığıyla gülmekten kaçındığınız günler tarihe karışsın. Ne iş, ne aile ne de sosyal hayatınızdan ödün vermeyin. Özgürce ve güle güle yaşayın.

Düzgün sıralanmış dişlere ve sağlıklı bir ağız ve çene yapısına kavuşmak için profesyonel ve tecrübeli diş hekimlerinden destek alın. Ortodonti, Bahçelievler bölgesinde farklı klinikler üzerinden tedavi hizmeti sağlanan bir diş hekimliği bölümüdür. Bu konuda en iyi ve güvenilir desteği alabileceğiniz adres ise Klinik AFM olarak karşınıza çıkar. Gerek alanında uzman ve deneyimli hekim kadrosu, gerek bireysel ve empati odaklı tedavi anlayışıyla Klinik AFM, Bahçelievler ortodonti doktoru arayışlarınıza son noktayı koymaktadır.

Sizi ortodonti başta olmak üzere her türlü ağız ve diş sağlığı probleminizden kurtararak fonksiyonları yerinde, sağlıklı ve güzel görünüme sahip dişlere kavuşturacak olan Klinik AFM, Bahçelievler ortodonti merkezleri arasında fark yaratmaktadır. Sizi günlük yaşamınızdan koparmayan, kısa süre içinde hayal ettiğiniz sağlıklı dişlere ve kendine güvenen gülüşlere sahip olmanızı sağlayan en güncel ve alternatif ortodonti tedavilerini hayata geçirmektedir.

Klinik AFM ile ne ortodonti tedavilerinizi, ne de herhangi bir diş rahatsızlığınızı ertelemeyin. Ortodonti doktoru Bahçelievler aramalarınız için sizi alanında en başarılı hekimlerle buluşturan bir adres olan Klinik AFM ile estetik kaygılarınıza da, ortodonti korkularınıza da son verin. Önleyici, durdurucu ve koruyucu tedavi yöntemleri sayesinde hem seyirlik hem ömürlük dişlere kavuşun!

Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için güvenle başvurabileceğiniz Klinik AFM Ailesi ile hayal ettiğiniz gülüşler uzakta değil. Her türlü diş problemi için etkili ve kalıcı çözümler sunan Klinik AFM hekimleri, kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvenle emanet edebileceğiniz profesyonel bir diş kliniği olma özelliği taşıyor. Siz de vakit kaybetmeden gelin, sağlığı ve güzelliği dişlerinize yansıtın.