Gülüşlerinizi İyileştirmeniz İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

Bilhassa son yıllarda ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda estetik diş hekimliği tedavilerine de sıklıkla başvurulmaya başlandı. Diş ve diş etleriyle ilgili çeşitli sorunların kişide yol açtığı estetik rahatsızlıkları gidermek için modern diş hekimliğinin imkanlarından yararlanarak etkili tedaviler geliştirilmektedir. İnsanlar sağlıklı diş ve diş etleri ile ideal gülüşe sahip olmak için uzman hekimlere başvurmaktadır.

Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında öne çıkan gülüş tasarımı tedavisi ile dış görünüşünüzü bozan, uzun vadede ciddi psikolojik sıkıntılara ve özgüven kaybına yol açabilen problemlerden kurtulmanız mümkün hale gelir. Dişlerle ilgili şekil bozuklukları, diş ve diş etleri arasındaki orantısızlık, dişlerde renk kaybı gibi rahatsız edici durumlar alternatif kozmetik diş tedavisi yöntemleriyle ortadan kaldırılabilir.

Gülüş Tasarımı Kapsamında Hangi İşlemler Yapılabilir?

Estetik diş hekimliği denince akla ilk gelen uygulama gülüş tasarımı olarak karşınıza çıkar. Estetik açıdan görünümü farklı sebeplere bağlı olarak bozulan diş ve diş etleri, uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen kişiye özel tasarımlarla ideal ve kusursuz görünümlerine kavuşturulur. Gülüş tasarımı tedavilerinde kişinin yüz şekli, yaşı, cinsiyeti, ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurulur. Planlanan tedaviler kapsamında birçok farklı işlem hayata geçirilebilir. Söz konusu işlemler arasında diş beyazlatma (bleaching), implant ve protez uygulamaları, porselen lamine ve kaplama, zirkonyum kaplama, pembe estetik (diş eti estetiği) ile ortodonti tedavileri yer alabilmektedir.

Gülüş tasarımında önemli olan kişinin estetik anlamda beklentilerini doğru olarak anlamak, dişleriyle ilgili sorunları ve gereksinimlerini ortaya koymaktır. Bu nedenle empati merkezli uzman hekim bakışı bu noktada büyük önem arz eder. Hastanın ağız ölçüleri alınır ve gerekli modellemeler çıkarılır. Elde edilen veriler ışığında model üzerinde çalışma yapılır ve tedavi planı ayrıntılı olarak hazırlanır. Bu aşamada hastayla iletişim halinde kalınarak fikir alışverişinde bulunulur. Onay alındıktan sonra ise hazırlanan planlama doğrultusunda tedaviye başlanır.

Başarılı ve uzman diş hekimlerinin yönetiminde, profesyonel klinik ortamında gerçekleştirilen gülüş tasarımı uygulamaları ile sağlıklı ağız ve dişlere, kusursuz diş ve diş etlerine ve size özel, ideal, etkileyici gülüşe kavuşmak zor olmayacaktır.