Pembe Estetik Hakkında Merak Edilenler

Pembe Diş Estetiği Nedir?

Estetik diş tedavileri arasında sıkça tercih edilen uygulamalardan birisidir. Porselen kaplama veya beyazlatma gibi diş üzerinde uygulanan yöntemlere ek olarak ise gülüş estetiği uygulamaları için diş etlerinin de dişler ile uyumlu olması gerekir. Bazı bireylerde diş eti, diğer insanlara göre dişi daha fazla sardığı için dişlerin küçük görünmesi kişinin hoşuna gitmeyebilir.

Pembe estetik uygulamaları sayesinde, dişler ile uyumlu diş eti tasarımı yapmak olanaklıdır. Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için birkaç kural vardır. Diş eti estetiği uygulanacak kişinin sağlıklı bir dişe ve diş etine sahip olması gerekir aksi takdirde estetik ameliyatı uygulanamaz. Eğer ki dişlerde kanama ya da kızarma varsa ilk olarak diş eti tedavileri gerçekleştirilir. Tedavi tamamlandıktan sonra estetik ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Pembe estetik uygulamalarında, diş etinde meydana gelen ve estetiği bozan bozulmalar düzeltilir. Mesela diş etleri olması gerekenden daha fazla kapanıyorsa veya şekli bozuk bir şekilde kapanıyorsa, bu görünüm düzeltilir. Buna benzer bir şekilde diş etleri gereğinden fazla geriye çekilebilir. Bu geriye çekilen diş etleri dişlerin çok fazla görünmesine neden olur. Böyle durumlarda ise diş etlerine ekleme yapılarak diş etleri uzatılır.

Diş eti şekillendirildikten sonra gerekli durumlarda porselen diş kaplaması da yapılmaktadır. Genel olarak pembe diş ve porselen gülüş tedavi uygulamaları birlikte uygulanmaktadır. Böylelikle kişinin gülüşünü en baştan değiştirilerek çok daha farklı bir gülüş elde edilir.

Pembe Estetik Genelde Kimler Tarafından Tercih Ediliyor?

Pembe estetik uygulamaları, diş etinde herhangi bir rahatsızlık olmayan yetişkinlerde uygulanabilir. Diş eti estetiği kararı, genellikle sosyal yaşamda yaşadıkları sıkıntıların sonucunda ya da diş etlerinin görünümünü değiştirmek isteyen kişiler tarafından verilmektedir. Diş etinde herhangi bir sorun olan kişilerde ilk olarak bu sorunların çözülmesi sağlanır. Diş eti estetiği, sadece sağlıklı diş etine sahip olan bireylere uygulanabilir.

Diş hekiminin yapacağı muayene sonucu alternatif bir şekilde diş eti estetiği sağlanabilir. Bazı durumlarda diş etlerine başka tedavi yöntemleri de eşlik etmektedir. Sıklıkla gülüş tasarımı ve diş eti tasarımı bir arada uygulanmaktadır. Tedavi sonrasında kişiler normal yaşamlarına eksiksiz geri dönebilir.