Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplamalarında genellikle porselen kaplama tekniği kullanılır. Diş kaplama işlemleri metal destekli ile metal desteksiz olmak üzere ikiye ayrılır. Dış görünüş açısından göze daha güzel gözükmesini isteyen bireyler estetik tedaviyi tercih ederler. Klinik AFM ise bireylere göre en uygun yöntemi seçerek istediğiniz diş yapısına sahip olmanızı amaçlıyor.

Deneyimli kadrosu sayesinde sizin her türlü ağız ve diş sağlığı problemlerinize yeni teknolojik araçlar ile çözüm sağlamaktadır. Zirkonyum alt yapılı dişler ise ise daha fazla estetik görüntü sunarak daha doğal bir görünüm elde eder.

Diş yapımında kullanılan ve beyaz renge sahip bir çeşit madde olan zirkonyum, saf halinde kullanılmak yerine zirkonya seramiğine dönüştürülüp kullanılarak özel fırınlarda işlenir. Metal desteksiz kaplamalar grubunda olan zirkonyum diş kaplama, metal destekli kaplamalara göre daha doğal bir görünüm sunar.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplamalarının ışık geçirgenlik özelliği, metal destekli kaplamalara kıyasla daha geçirgen olması sayesinde diş etlerinde koyu bir renk oluşumunu engeller ve metal kaplamalı porselen dişlerde olma ihtimali olan diş eti kenarlarında siyah renk yansıması gibi problemlerle karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Buna ek olarak zirkonyum kaplamanın ışık geçirme özelliğine sahip olması sayesine daha parlak, sağlıklı, şeffaf ve doğal görünümlü dişler elde edilebilir.

Zirkonyum kaplamanın estetik açıdan yararlı olmasının yanı sıra zirkonyum diş kaplama diş eti sağlığı açısından da önemlidir. Zirkonyum kaplamalar diş etleriyle uyumludur ve diş eti hastalıklarının görülme ihtimali oldukça düşüktür. Klinik AFM’nin deneyimli hekimleri ve teknolojik aletleri sayesinde diş etlerinize ya da dişlerinize zarar gelmeyecek şekilde kaplama işlemi gerçekleştirilecektir.

Zirkonyum diş kaplama, doğal görünümlü diş isteyen, beyaz ve sağlıklı görünen diş isteyen ya da metale karşı alerjisi olan kişiler için oldukça ideal bir tedavi türüdür. Zirkonyum kaplamaya sahip olan kişilerde sıcak-soğuk hissiyatı olmaz. Metal dişlere göre daha dayanıklıdır ve estetik görüntüsü nedeniyle genelde ön dişler için tercih edilir. Zirkonyum, sigara ve benzeri nedenler yüzünden lekelenmelerin oluşmasını engeller, ağız kokusuna yol açmaz ve diş eti sorunlarına neden olmaz.